Ile czasu trzymają się sztuczne rzęsy?
OGłOSZENIA
materiał partnera
2024-10-23 13:27
179
Przedłużanie rzęs przy pomocy sztucznych włosków niej jest niczym nowym, pierwsze sztuczne rzęsy pojawiły się w 1916 roku. Wykonano je na potrzeby filmu dla aktorki Seleny Owen. Dzisiaj na zabieg przedłużania rzęs decyduje się mnóstwo kobiet. Jeśli Ty także do nich należysz, do wyboru masz nie tylko klasyczne modele w odcieniu czerni. Możesz zdecydować się także na kolorowe rzęsy. Występują one w wielu barwach, z łatwością więc wybierzesz te, które najlepiej będą pasowały do koloru Twoich oczu.
W jakich kolorach dostępne są sztuczne rzęsy?
Klasyczne sztuczne rzęsy dostępne są w odcieniu głębokiej czerni, ale obecnie jest to tylko jedna z dostępnych na rynku propozycji. Postawić możesz na kolorowe rzęsy w różnych wariantach kolorystycznych, wybranie tych, które najlepiej będą pasować do Twojego typu urody nie powinno sprawić Ci żadnych trudności. Kolorowe rzęsy w sklepie sabrijastore.pl to szeroki wybór produktów najwyższej jakości niezbędnych zarówno podczas samodzielnej aplikacji sztucznych włosków, jak i w czasie stylizacji w profesjonalnym salonie.
Co to są rzęsy ombre?
Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się nie tylko czarne, ale także kolorowe rzęsy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują modele ombre. Różnią się one od innych rodzajów sztucznych rzęs tym, że przy samej nasadzie są czarne, a kolor stopniowo przechodzi w inną barwę. Decydując się na rzęsy ombre, do wyboru mieć będziesz wiele wariantów kolorystycznych. Do tych najbardziej popularnych zaliczają się modele jasnoróżowe, niebieskie oraz zielone. Istotne jest to, że rzęsy kolorowe ombre są tak samo proste w aplikacji, jak standardowe czarne włoski.
Jak długo będą się trzymać sztuczne rzęsy?
Jeśli jeszcze nigdy nie wykonywałaś zabiegu przedłużania rzęs, z pewnością zadajesz sobie pytanie o to, jak długo będą się trzymać sztuczne włoski. Zależy to od wielu czynników, duże znaczenie ma między innymi jakość produktów wykorzystywanych podczas zabiegu. Im wyższą jakość mają rzęsy kolorowe ombre, tym ich trwałość jest większa. Pamiętaj, że sztuczne rzęsy przykleja się do naturalnych, a więc ich trwałość zależy również od cyklu wzrostu Twoich naturalnych rzęs – razem z nimi wypadną także te doklejone. Proces wzrostu naturalnych rzęs składa się z trzech faz, są to:
-
faza wzrostu zwana anagen;
-
faza przejściowa (katagen);
-
faza spoczynku znana również pod nazwą telogen.
W zależności od tego, w jakiej fazie wzrostu wykonasz zabieg przedłużania rzęs, ubytki będą widoczne już po upływie trzech tygodni lub trochę później. Nie ma przy tym znaczenia, czy zdecydowałaś się na rzęsy kolorowe czy czarne. O trwałości sztucznych rzęs decyduje również sposób ich pielęgnacji – tylko prawidłowo o nie dbając, możesz liczyć na to, że efekt utrzyma się naprawdę długo.
W jaki sposób pielęgnować sztuczne rzęsy, aby efekty zabiegu były trwałe?
Jednym z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych jest mycie sztucznych rzęs. Na sztucznych włoskach zabrudzenia osadzają się o wiele łatwiej niż na naturalnych, pozostawione mogą wywołać nie tylko łzawienie i zaczerwienienie oczu, ale także zapalenie spojówek. Do mycia sztucznych rzęs staraj się wykorzystywać specjalnie do tego celu przeznaczone preparaty. Unikaj gorących kąpieli i wizyt w saunie, szczególnie w ciągu pierwszych czterdziestu ośmiu godzin od zabiegu. Niezależnie też od tego, czy zdecydujesz się na rzęsy w czarnym kolorze, czy wybierzesz rzęsy kolorowe ombre, postaraj się spać na plecach – unikniesz w ten sposób ich uszkodzenia, a tym samym przedłużysz ich trwałość. Wszystkie rzęsy niezależnie od tego, w jakim są kolorze powinnaś także regularnie czesać, wykorzystując do tego celu specjalną szczoteczkę. Szczoteczki do rzęs są dostępne w różnych kształtach, wyjątkowo wygodne w użyciu są te, które przypominają stożek. Przez cały czas noszenia sztucznych rzęs nie korzystaj z zalotki, nie używaj także tłustych kosmetyków do demakijażu. Pamiętaj, że nie możesz malować rzęs tuszem – zawarte w nim substancje mogłyby osłabić działanie kleju, a tym samym doprowadzić do szybszego wypadnięcia doklejonych włosków.