Chcesz podnieść swoje kwalifikacje jako menedżer lub dyrektor? Oto propozycje dla Ciebie!
OGłOSZENIA
artykuł sponsorowany
2024-05-24 18:14
89
Właściciele firm, menedżerowie, dyrektorzy czy inne osoby na stanowiskach zarządczych nigdy by się tam nie znalazły, gdyby nie miały w sobie ambicji, a także chęci nieustannego rozwoju i samodoskonalenia. Coraz częściej takie osoby decydują się na dodatkowe kursy lub studia podyplomowe, aby podnieść swoje kwalifikacje. Sprawdź, jakie propozycje są szczególnie warte uwagi!
Zarządzanie firmą, zespołem ludzi lub konkretnym obszarem funkcjonowania firmy wymaga dużo samozaparcia, wiedzy, chęci do działania, a także rozwoju kompetencji miękkich i umiejętności zarządczych. Na szczęście większości z tych rzeczy można się nauczyć. Co więcej, aby wspinać się po szczeblach kariery lub stawać się jeszcze lepszym w swojej dotychczasowej pracy, warto zainwestować w dodatkowe szkolenia. Podpowiadamy, jakie są obecnie na topie!
MBA – studia podyplomowe
Jedną z najlepszych okazji na zdobycie nowych i rozwinięcie już posiadanych kompetencji z zakresu zarządzania i menadżerstwa jest MBA – podyplomowe studia o nazwie Master of Business Administration. To kierunek idealny dla Ciebie, jeśli chcesz między innymi:
- nauczyć się negocjacji biznesowych;
- udoskonalić umiejętność kierowania zespołami;
- zdobyć merytoryczną wiedzę dotyczącą funkcjonowania organizacji.
Co więcej, absolwenci studiów podyplomowych MBA mogą kandydować do zasiadania w radach nadzorczych spółek z udziałem skarbu państwa. To ogromna szansa do rozwoju, prestiż oraz przepustka do międzynarodowej kariery.
Koordynator dostępności – studia podyplomowe
Innym ciekawym pomysłem na poszerzenie swojego zakresu kompetencji są studia podyplomowe na kierunku koordynator dostępności. To program kształcenia skoncentrowany na opracowywaniu i wdrażaniu strategii oraz rozwiązań dostosowanych do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami. Koordynator ds. dostępności to kierunek idealny dla specjalistów z różnych dziedzin, ale także właścicieli firm czy ich pracowników, którzy dążą do podniesienia swoich kompetencji i wzmocnienia polityki dostępności i integracji społecznej.
Uznawanie kwalifikacji zawodowych, czyli studia z doświadczeniem
A co z osobami, które chcą zacząć zupełnie nowy kierunek studiów związany z tym, z czym już mierzą się w swojej pracy zawodowej w praktyce? W przypadku takich kandydatów na studia możliwe jest uznawanie kwalifikacji zawodowych, czyli zaliczenie doświadczenia zawodowego na poczet studiów. O procedurę unania zawodowego można ubiegać się zarówno przy kandydowaniu na studia I, jak i studia II stopnia. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy mają już doświadczenie w zawodzie, lecz dopiero chcą zacząć studiować w tym kierunku. Wystarczy udokumentować swoje kompetencje, aby ubiegać się o zaliczenie konkretnych modułów studiów. W ten sposób zarówno menedżerowie, właściciele firm, jak i pracownicy na różnych szczeblach mogą podnieść swoje kwalifikacje o wiele szybciej i mniejszym kosztem niż w trakcie normalnego toku studiowania.