Czy warto kupić komputer poleasingowy?
OGłOSZENIA
materiał partnera
2022-06-20 15:32
3045
Komputery poleasingowe to bardzo często swego rodzaju zagadka dla wielu osób. Pojawia się wiele pytań na temat tego, czy jest to sprzęt używany oraz na jakich zasadach można go nabyć. Jednak najczęściej pojawiająca się wątpliwość dotyczy tego, czy warto kupić poleasingowy komputer. Odpowiedź zależy od kwestii, które powinny być istotne dla samego nabywcy. Jest to z pewnością bardzo ciekawa alternatywa dla nowego sprzętu nabywanego w sklepie czy za pośrednictwem Internetu.
Komputery poleasingowe - co to takiego?
Ta zagadkowa dla niektórych nazwa “komputery poleasingowe” oznacza po prostu sprzęt używany, którego okres leasingu minął, dlatego wrócił do właściciela. Jest to bardzo popularne rozwiązanie za granicą, jednak w Polsce również cieszy się sporym zainteresowaniem i zyskuje na popularności. Wraz z tym wzrostem pojawia się coraz więcej przedsiębiorstw, które oferują umowy leasingowe.
Jak działa leasing?
Wiele firm, w szczególności tych posiadających biuro i sporo stanowisk, decyduje się na nabycie komputerów w leasingu, co stanowi bardzo korzystną ofertę - zwłaszcza w kwestii finansów. Przedsiębiorcy mają szansę “wynająć” sprzęt na określony czas, aby następnie zwrócić go do sklepu. Kwota za leasing jest znacznie niższa niż w przypadku zakupu, dlatego tak wiele przedsiębiorstw decyduje się na skorzystanie z takiej możliwości. Oddane urządzenia muszą jednak być nieuszkodzone i w pełni sprawne. W tej kwestii istnieją pewne wymogi, które należy spełnić, w innym przypadku sklep nie przyjmie zwrotu sprzętu poleasingowego.
Komputer poleasingowy - czy warto?
Klient w miejscu, w którym można nabyć sprzęt poleasingowy, ma szansę na zakup w pełni sprawnego urządzenia w dużo korzystniejszej cenie. Wymogi dotyczące stanu komputerów sprawiają, że jest to zdecydowanie korzystniejsza i bezpieczniejsza możliwość w porównaniu do nabywania używanego sprzętu od osoby prywatnej. W sytuacji zakupu od nieznanej osoby znacznie wzrasta ryzyko oszustwa. Co więcej, nie ma się żadnej gwarancji, że otrzymane urządzenie będzie w pełni sprawne, tak jak gwarantowano. W przypadku firmy można sprawdzić opinie dotyczące współpracy z nią. Co jest bardzo dużym atutem, sporo przedsiębiorstw tego typu wystawia także gwarancję na używany sprzęt, stanowi to dodatkowe uatrakcyjnienie oferty. Na takich samych zasadach, jak w przypadku nowego sprzętu, można reklamować komputer poleasingowy.
Czy warto kupić komputer poleasingowy?
Przy rozważaniu zakupu komputera poleasingowego należy wziąć pod uwagę, że sprzęt ten był najprawdopodobniej używany w biurze, gdzie eksploatacja wcale nie jest taka duża. Co więcej, dbano o niego w dany sposób, a konkretny pracownik stanowił pierwszego użytkownika urządzenia. Wybierając taki sprzęt, ma się także pewność, że jest w pełni sprawny oraz spełnia wszelkie wymogi związane ze swobodnym i prawidłowym użytkowaniem.
Komputery poleasingowe - sposób na oszczędność?
Komputery poleasingowe nabyć można w bardzo korzystnych cenach. Kwoty te często znacznie ustępują nowym wariantom, mimo że ich działanie i ogólna sprawność pozostają na bardzo zbliżonym poziomie. Komputery poleasingowe to także szansa na nabycie dobrego urządzenia w zdecydowanie atrakcyjniejszej cenie. Profesjonalny sprzęt do tworzenia grafik, obróbki fotografii, edycji wideo czy po prostu do grania będzie kosztownym wydatkiem. Staje się tak w szczególności, gdy decyzja pada na nowy sprzęt. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek, a te same możliwości uzyskać można za sprawą używanego komputera.
Czy warto kupić poleasingowy komputer, czy lepiej postawić na nowy model?
W zależności od tego, co jest ważniejsze dla danej osoby, odpowiedź na to pytanie może się różnić. Nowy model będzie zdecydowanie droższy, ale stanowi fabrycznie nieużytkowany dotąd sprzęt. Komputer poleasingowy pozwala natomiast zaoszczędzić znaczną kwotę i zwykle jego zakup również obejmuje gwarancja, jednak jest to urządzenie używane. Pod względem finansowym i możliwości sprzętowych stanowi niezwykle dobrą ofertę.