Płytki cegłopodobne - jak wykorzystać
OGłOSZENIA
materiał partnera
2021-12-30 00:34
437
plytki ceglopodobne
Imitacja ceglanego muru to dobry ruch, dzięki któremu uda się uzyskać modną dekorację ścienną i uniknąć problemów związanych z licowaniem dużych powierzchni we wnętrzu prawdziwą cegłą. Płytki cegłopodobne wyglądają jak prawdziwa cegła, jednak materiały, z których są wykonane są bardzo różnorodne. Pod tym względem najbardziej popularne są płytki polimerowo-cementowe, ceramiczne i gipsowe. Można pokryć ścianę takimi elementami ozdobnymi, stosując określoną metodę nakładania tynku dekoracyjnego. Pojawia się ważne na pytanie: płytki cegłopodobne - jak wykorzystać je we wnętrzu domu?
Płytka cegłopodobna: gdzie można jej użyć?
Minimalizm i country, loft i high-tech, pop-art i skandynawski - żaden z tych popularnych stylów nie jest kompletny bez udziału płytek przypominających cegłę. Jej szerokie zastosowanie usprawiedliwia się wyłącznie - z takim materiałem okładzinowym zawsze będzie ponadczasowo i pięknie, ponieważ ani czas, ani zmienna moda nie ma nad nią władzy. Miłość do cegieł ludzie mają we krwi. Nic dziwnego, że architekci i projektanci na całym świecie szukali materiału, który zaspokoi gusta estetyczne, a jednocześnie będzie wytrzymały, trwały i odporny na zużycie. Tak na rynku budowlanym pojawiły się płytki cegłopodobne https://ceramixplytki.pl/11-plytki-dekoracyjne.
Płytki cegłopodobne jak wybrać kolor: co jest teraz w trendach
Istotnym czynnikiem, dzięki któremu całe wnętrze jest strzałem w dziesiątkę, jest kolor płytek cegłopodobnych. Aby uniknąć niesmaku, wystarczy postawić na klasyczne, naturalne kolory. Projektanci mają cztery ulubione, które pasują do każdego stylu.
- Płytki z czarnej cegły są częstym towarzyszem w kuchniach i łazienkach. Z reguły działają, jako akcent i łączą się z innymi materiałami. Wybierając czerń, warto pomyśleć o dodatkowych źródłach światła, w przeciwnym razie pomieszczenie może wydawać się ciemne i ponure. Płytki cegłopodobne ceramiczne sprawdzą się w tych pomieszczeniach znakomicie.
- Płytki z białej cegły są uniwersalne, ponieważ biel i czerwień to główne kolory naturalnej cegły. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, ale nie należy przesadzać: zbyt duża ilość bieli sprawi, że pomieszczenie będzie zimne i sterylne.
- Płytki z szarej cegły dobrze sprawdzają się w salonach, korytarzach, łazienkach. Nigdy ich nie ma za dużo: można nimi obłożyć całe pomieszczenie lub tylko jedną ścianę, obramować okna lub drzwi, ozdobić fartuch kuchenny.
- Czerwone (ceglane) płytki cegłopodobne dodają wnętrzu ciepła i komfortu. Z powodzeniem stosowane są do dekoracji sypialni i salonów, gdzie dobrze komponuje się z tekstyliami, dekoracjami i meblami.
Płytki cegłopodobne – ceramiczne
Odpowiadając na pytanie, jaki rodzaj płytki cegłopodobnej https://ceramixplytki.pl/1 istnieje, nie sposób nie wspomnieć o ceramice. Jest to lekki materiał wykończeniowy, który można zastosować nawet na podwieszanych sufitach. Błyszczące, szorstkie, matowe, naturalne lub żywe kolory, wpasuje się w każde wnętrze. W designie może pełnić rolę głównego elementu lub podkreślać akcenty.
Układanie takiego materiału nie jest trudne. W dużej mierze dzięki łatwemu cięciu. Montaż odbywa się na wypoziomowanych ścianach, wstępnie pokrytych podkładem. Gdzie zastosować płytki cegłopodobne? Opcje ceramiczne są dobrze przymocowane, dlatego są używane nawet do wykańczania trudnych elementów - łuków i kolumn, narożników i gzymsów. Ale najczęściej ceramikę można zobaczyć w łazienkach, w salonie w strefie kominka, są one odporne na wysokie temperatury i dużą wilgotność
W nowoczesnym designie ceramiczne płytki cegłopodobne są również odpowiednie do aranżacji wnętrza, trzeba stwierdzić, że ceramikę można odróżnić od ceglanego muru tylko przyglądając się jej bardzo uważnie. Aby uzyskać większe podobieństwo, lepiej użyć płytek, które nie są pokryte glazurą. Jeżeli okładzina ścienna ma znajdować się w wilgotnym pomieszczeniu (łazienka, balkon) lub tam, gdzie będzie narażona na zabrudzenia (kuchnia), można wybrać płytki pokryte lakierem matowym/półmatowym.
Płytki polimerowo-cementowe cegłopodobne
Ta płytka oparta jest na cemencie z dodatkami - polimerem i gruboziarnistym piaskiem. Można powiedzieć, że jest to specjalny rodzaj płytki betonowej. Materiał jest bardzo trwały, nadaje się zarówno na okładziny zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Coraz częściej można spotkać białe płytki cegłopodobne polimerowo-cementowe, ponieważ po ułożeniu są malowane. Podobieństwo do cegły jest duże, istnieje możliwość wyboru materiału z elementami płaskimi lub tłoczonymi.
W temacie doboru betonowej płytki cegłopodobnej, trzeba przyznać, że to wykończenie wygląda realistycznie (nie ma dwóch identycznych cegiełek), nie boi się wody, rys (ma głęboki kolor), można zmienić kolor. Betonowe płytki cegłopodobne są przedstawicielkami stylu industrialnego i dlatego doskonale podkreślają istotę tego nurtu, uzupełniając design osiągnięty dzięki metalowym lampom z wiszącymi przewodami. Z powodzeniem można wykorzystać je do wystroju salonu a także na zewnątrz domu do dekoracji elewacji budynku a nawet płotów.
Płytki gipsowe cegłopodobne
Piękne tekstury, mogą być od czasu do czasu aktualizowane farbą na bazie wody. Płytki cegłopodobne https://www.bluescity.pl/jak-szlifowac-plytki-ceramiczne/ gipsowe charakteryzuje się lekkością i najbardziej przystępną ceną. Jednak takie płytki nie mogą być używane wszędzie. A winna jest kompozycja. Trzeba pamiętać, że gips jest kruchy i doskonale wchłania wilgoć, dlatego nie nadaje się do łazienki, prysznica, a nawet kuchni. Ale w pomieszczeniach, w których nie ma zmian temperatury i wilgotności, sprawdza się świetnie.
W ostateczności można go polakierować, aby zapewnić dodatkową ochronę. To prawda, że w tym przypadku błyszcząca powierzchnia wyeksponuje płytki i nawet dziecko odróżni ten ekologiczny materiał od cegieł. Płytki cegłopodobne gipsowe pięknie udekorują salon, sypialnię, pokój dzieciny oraz korytarz, nadając im bardziej surowego charakteru lub delikatnego malując je na biały kolor. Białe płytki doskonale harmonizują ze stylem skandynawskim, minimalistycznym i rustykalnym.