Przemysłówka. Może tym razem?
INWESTYCJE
ao
2019-04-10 09:55
39960
Biurowiec od ponad dwóch lat czeka na zagospodarowanie – mają tam być magistrackie biura i Miejskie Centrum Kultury. Dla części wysokiej dokumentacja już jest, z kolei MCK jest w fazie projektowania. Miasto od kilku miesięcy bez skutku szuka wykonawcy dla przebudowy.
Według planów miasta w części po banku i na dolnych poziomach biurowca ma być nowe Miejskie Centrum Kultury. Z kolei po remoncie środkowych pięter Przemysłówki przeprowadzą się tam urzędnicy magistrackich wydziałów. Nieruchomość przy Wełnianym Rynku miasto kupiło we wrześniu 2016 roku za 5 mln 900 tys. złotych.
Miasto ogłosiło kolejny przetarg na przebudowę pięter biurowca – to modernizacja nowo nabytych nieruchomości w Gorzowie. Na ten cel w budżecie na 2019 rok zarezerwowano 10,1 mln zł, gdy wszystkie wydatki zaplanowane w dziale administracja publiczna to 17 mln zł. Magistrat czeka na oferty firm do 24 kwietnia. Gdy ktoś się zdecyduje na realizację miejskiego zadania będzie miał czas do 15 listopada – wtedy przebudowa ma być zakończona.
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja nowo nabytych nieruchomości” obejmuje m.in.:
przebudowę 4, 5, 6 piętra – etap I,
przebudowę 7 piętra – etap II,
niezbędne roboty na pozostałych kondygnacjach: w piwnicy, parterze, 1, 2, 3, 8, 9 piętrze (budowa szachtów i pionów różnych instalacji oraz serwerowni na 3 piętrze dla funkcjonowania pomieszczeń biurowych na kondygnacjach od 4 piętra do piętra 7 budynku biurowego (wysokiego).
W ogłoszeniu przetargu urzędnicy dokładnie wypisali, co jest do zrobienia:
- rozbiórki ścian murowanych i żelbetowych monolitycznych oraz stropów z płyt żerańskich i gęsto żebrowych typu DZ3 i DZ4,
- roboty rozbiórkowe istniejących instalacji elektrycznych, telefonicznych, gazowych, wodnych, sanitarnych, c.o., systemu oddymiania, p.poż., oraz demontaż istniejących urządzeń wyposażenia budynku,
- roboty rozbiórkowe sufitów podwieszanych, ścianek działowych i murowanych kanałów wentylacyjnych,
- rozbiórki wszelkich warstw wykończeniowych podłóg,
- wymurowanie komina wentylacyjnego systemu zapobiegania zadymieniu klatki schodowej,
- budowa ścian działowych murowanych,
- budowa ścian działowych oraz zabudów w systemie lekkiej zabudowy,
- wydzielenie szachtów instalacyjnych,
- posadzki epoksydowe i płytkowe z płytek ceramicznych,
- remont tynków i prace malarskie,
- wymiana stolarki drzwiowej,
- wymiana stolarki okiennej i parapetów,
- wymiana dźwigów osobowych, przy czym jeden dźwig należy przystosować dla osób niepełnosprawnych i służb ratowniczych z wyjściem na klatkę schodową i na zewnątrz budynku,
- budowa nowej instalacji zapobiegającej zadymianiu klatki schodowej,
- budowa instalacji wody użytkowej i p.poż., kanalizacji sanitarnej, centralnego
ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji,
- budowa instalacji oświetlenia ogólnego i gniazd wtykowych, oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, zasilania wentylacji i klimatyzacji, instalacji dedykowanej do zasilania komputerów, instalacji sieci strukturalnej LAN, instalacji systemu kontroli dostępu i
rejestracji czasu pracy, instalacji systemu sygnalizacji pożaru, instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu, ochrony przepięciowej, ochrony przeciwporażeniowej, instalacji przeciwpożarowej, rozdzielnicy głównej z rozdziałem energii elektrycznej w budynku oraz modernizacja zasilania budynku.
Komentarze: