Jedno zamówienie zmieni miasto w nie do poznania
INWESTYCJE
info. um/oprac. ao
2016-04-16 13:16
71733
Przetarg na przebudowę Walczaka i Warszawskiej! W dokumencie mowa o odcinku od Piłsudskiego do Białego Kościółka z rondem na Jagiełły i włączeniem w ulicę Warszawską. W tym zamówieniu jest też o drugim etapie przebudowy Warszawskiej. Oferty do 5 maja.
To duże i niezwykle ważne zamówienie. Ci sami drogowcy przebudują Warszawską i Walczaka – odpowiednio na odcinkach 365 i 715 metrów – tą drugą od skrzyżowania z Piłsudskiego do Jagiełły i to razem z fragmentem od Jagiełły na wysokości Białego Kościółka do Warszawskiej na wysokości szkoły 17 (250 metrów).
Oto opis zadania dla zwycięzców przetargu: przebudowa konstrukcji jezdni z nawierzchnią, budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu Walczaka z Jagiełły, przebudowa chodnika,
budowa asfaltowej ścieżki rowerowej, przebudowa kanalizacji deszczowej, przebudowa oświetlenia drogowego w technologii energooszczędnych lamp LED, przebudowa sieci wodociągowej, usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.
Z kolei Warszawska będzie przebudowywana od skrzyżowania z IX Muz do skrzyżowania z Cichońskiego. Sama Cichońskiego też będzie wyremontowana (180 metrów). Zakres robót: przebudowa konstrukcji jezdni z nawierzchnią, przebudowa torowiska z siecią trakcyjną, przebudowa chodnika, budowa asfaltowej ścieżki rowerowej, przebudowa kanalizacji deszczowej, oświetlenie LED, przebudowa sieci wodociągowej, usunięcie kolizji z sieciami podziemnymi.
Ulice będą realizowane z udziałem środków pozyskanych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Miasto planuje inwestycję razem ze spółką PWiK. Stąd przedsiębiorstwo przekazało swoją dokumentację projektową i upoważniło magistrat do wyłonienia wspólnego wykonawcy – ma zrealizować i roboty drogowe, i rury stanowiące własność PWiK. W ten sposób spółka wymieni zniszczone sieci bez ponoszenia dodatkowych kosztów – byłyby gdyby roboty realizowała indywidualnie.
Wyłoniony w przetargu nieograniczonym wykonawca będzie odpowiedzialny za przebudowę Walczaka i Warszawskiej. Inwestorem robót drogowych (kanalizacji deszczowej, oświetlenia, torowiska i sieci trakcyjnej) jest miasto, a inwestorem robót dotyczących przebudowy sieci wodociągowej spółka PWiK.
Miasto już zaprojektowało tymczasową organizację ruchu w tym rejonie. Roboty będą etapowane, aby zminimalizować utrudnienia dla pieszych i kierowców oraz umożliwić prawidłowe funkcjonowanie komunikacji publicznej oraz dostęp do posesji. W tym celu jednorazowo zamykane będą chodniki (tylko po jednej stronie drogi), a przejścia poprzeczne organizowane przez ułożone kładki dla pieszych. Dokładne terminy robót w każdym z etapów miasto poda po wyborze wykonawcy i opracowaniu przez niego harmonogramu prac.
Komentarze: