Dlaczego zwykły skłon może boleć?
ZDROWIE
zespół Medi Raju
2019-06-07 13:26
30180
Czy ergonomia pracy i życia codziennego jest ważna dla każdego? Już od najmłodszych lat wszyscy pilnują, abyśmy „się nie garbili” albo, jeżeli coś podnosimy, robili to „prawidłowo”. Czy to faktycznie ma znaczenie?
Nie możemy popadać ze skrajności w skrajność. Owszem nadmiar „dziwnych” skrętów i przy tym obciążanie dodatkowo naszego kręgosłupa, przez podnoszenie różnych przedmiotów może powodować przeciążenia, uszkodzenia i w skutek tego ból kręgosłupa. Jednak bezruch również nie sprzyja tej ruchomej jednak strukturze, którą jest kręgosłup. Zachowanie optymalnego zakresu ruchomości dla każdego ruchu, w każdej płaszczyźnie jest bardzo ważne. Bezruch oznacza sprzyjające warunki do degeneracji krążków międzykręgowych przez ich odwodnienie.
Co z tym skłonem? Dla prawidłowej funkcji i ruchomości kręgosłupa we wszystkich jego płaszczyznach potrzeba RUCHU. Jeżeli organizm jest sprawny, ma zachowaną elastyczność, to skłon w przód nie powinien być problemem.
Co gdy ból już się pojawił i mamy problem ze zgięciem do przodu? Zapamiętajmy: to nie ruch jest tutaj winny. To brak przygotowania do wykonania tego ruchu. Brak mobilności i elastyczności. To siedzący tryb życia predysponuje do ograniczeń ruchomości. Jeżeli większą część dnia spędzamy przed komputerem, w pozycji siedzącej – nic dziwnego, że zwykły skłon w przód i podniesienie nawet niewielkiego ciężaru powoduje dolegliwości bólowe.
Wystarczy, że popracujesz nad wyrównaniem napięć w układzie mięśniowym, zwiększysz siłę swoich mięśni, popracujesz nad elastycznością włókien – krótko mówiąc zaczniesz od podstaw – skłon w przód przestanie być wyzwaniem!
Zadbaj o siebie pod okiem specjalisty od ruchu i mięśni – fizjoterapeuty.
więcej informacji lub kontakt bezpośredni: 602 721 759 bądź w rejestracji Medi Raju
Komentarze: