Co trzeba wiedzieć o fizjoterapii Medi Raju?
ZDROWIE
zespół Medi Raju
2019-05-28 15:36
30810
Terapie lecznicze nakierowane na konkretne schorzenia, zwykle związane z bólami kręgosłupa – specjaliści rehabilitacji Medi Raju wykonują terapię manualną w formie masażu głębokiego czy tkanek miękkich, ale to dopiero początek z długiej listy sposobów na dotkliwe schorzenia.
Do zespołu fizjoterapeutów Medi Raju najczęściej trafiają osoby z dolegliwościami kręgosłupa – zwykle z bólem promieniującym do kończyn dolnych czyli z objawami rwy kulszowej. Większość wspomnianych problemów jest do poprawy w gabinecie rehabilitacyjnym, bo wynikają z przeciążeń, napięć tkanek miękkich – mięśni, powięzi, wiązadeł. Rehabilitacja doskonale sobie radzi również z bólami odcinka lędźwiowego – to częsty problem zawodowych kierowców. Także odcinkami szyjnymi – z tymi napięciami zmaga się spora liczba pracowników biurowych. Świetne efekty daje rozluźnienie górnych partii mięśni w formie terapii tkanek miękkich. W ten sposób stosunkowo szybko można przywrócić ruchomość odcinka szyjnego.
Oto zestaw schorzeń, z którymi fizjoterapeuci Medi Raju skutecznie walczą dla poprawy stanu swoich pacjentów: zespoły bólowe np. kręgosłupa, miednicy, dyskopatia, rwa kulszowa, zmiany zwyrodnieniowe, bóle stawowe, łokieć tenisisty, ostroga piętowa, stany po zabiegach operacyjnych, stany pourazowe – złamania, skręcenia, zwichnięcia, naderwania, nadciągnięcia, powikłania po urazach, choroby neurologiczne – stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, udar mózgu, nerwobóle, bóle i zawroty głowy, choroby reumatyczne, osteoporoza, wady postawy. Realizują też cykle rehabilitacyjne: ćwiczenia ogólnokondycyjne i ogólnousprawniające, korekcje wad postawy, terapię manualną i masaż klasyczny, masaż relaksacyjny, leczniczy, pobudzający, fonoterapię, ultradźwięki i fonoforezę, elektroterapię prądy tens – szczególny rodzaj elektrostymulacji wykorzystujący prądy impulsowe małej częstotliwości oraz kinezjotaping i taśmy anatomiczne.
Jolanta Bekier przyjmująca w Medi Raju tłumaczy, że gdy trafia do niej pacjent to nie poddaje go jednej terapii – dopasowuje metody do potrzeb i konkretnej sytuacji chorobowej. Na przykład stosuje masaż głęboki, łączy go z terapią tkanek miękkich, a na koniec, dla kompletnej poprawy, zakłada taśmy anatomiczne. Ale aby mięśnie pracowały także poza gabinetem, dobiera i wskazuje odpowiednie ćwiczenia.
Co istotne, fizjoterapeutka rehabilituje pacjentów po zabiegach onkologicznych – również po mastektomii. Ale także po rekonstrukcjach wiązadeł, kolan czy bioder – to rehabilitacje ogólnie usprawniające, aby pacjent wrócił jak najszybciej do prawidłowego chodu, co znaczy codziennego funkcjonowania w komforcie. Niejednokrotnie do jej gabinetu trafiają chorzy z dolegliwościami miednicy, pochwy, odbytu – różnego typu promieniowaniami bólowymi. Prowadzi konkretne terapie adresowane do konkretnych dolegliwości: rwy kulszowej, stanów zapalnych mięśni, ale też przeciążeń – choćby ogólnorozwojowe dla pacjentów poruszających się na wózku.
Jolanta Bekier jest absolwentką poznańskiego AWF-u, od 2010 roku magistrem rehabilitacji, z kolei od 2011 roku jest specjalistką fizjoterapii w kardiologii i profilaktyce chorób układu krążenia (studia podyplomowe na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym). Prowadzi też terapię manualną według koncepcji osteopatycznej. Realizuje masaże relaksacyjne – to jednorazowe zabiegi przeciwstresowe, rozluźniające oczekiwane partie mięśni. Ponadto jako specjalistka wykonuje masaż tkanek miękkich, masaż głęboki i terapię wisceralną. Wyjaśnijmy, terapia wisceralna jest metodą leczenia holistycznego skupiającą się na połączeniach pomiędzy układem mięśniowo-szkieletowym a narządami wewnętrznymi.
więcej szczegółów, także informacje o terminach przyjęć oraz zapisy w rejestracji Medi Raju
Komentarze: