Rewelacyjny fizjoterapeuta już przyjmuje!
ZDROWIE
zespół Medi Raju
2019-01-04 11:46
66980
Magister fizjoterapii ze Szczecina już przyjmuje w Medi Raju
Bartłomiej Aleksander, magister fizjoterapii ze Szczecina w leczeniu stosuje nowatorską chiropraktykę. To rodzaj terapii manualnej, która usprawnia narząd ruchu – oparta jest na szczegółowej analizie jego mechaniki oraz zaburzeń w nim powstających. Specjalista przyjmuje w Medi Raju.
Chiropraktyka analizuje dokładnie proces powstawania choroby i dąży do eliminacji dolegliwości. Nauka łączy w sobie terapię tkanki kostnej oraz miękkiej, która buduje mięśnie, więzadła, ścięgna oraz powięzie. Dzięki wyspecjalizowanym, delikatnym i bezbolesnym technikom manualnym terapeuta (potocznie kręgarz) ręcznie usuwa zablokowania w narządzie ruchu, które są przyczyną bólu i ograniczenia ruchomości.
Terapia wskazuje również jak żyć, aby zapobiec ponownemu powstawaniu zaburzeń, zatem obejmuje ćwiczenia lecznicze, zmiany w diecie oraz w stylu życia, aby pacjent jak najszybciej powrócił do zdrowia i je utrzymał. Współpraca pacjenta jest niezbędna – on również musi być świadomy przyczyn swoich dolegliwości. Zadaniem zabiegów chiropraktycznych jest znalezienie związku pomiędzy strukturami aparatu ruchu (miednicą, kręgosłupem i czaszką), a czynnością układu hormonalnego i nerwowego człowieka.
Co się dzieje z pacjentem podczas terapii? – pytamy specjalistę. – Podstawą działania jest wywiad i diagnoza – muszę wiedzieć co się stało, kiedy, przy jakich ruchach odczuwa ból? Proces precyzyjnego określania problemu wspierany jest przez badanie neurologiczne w formie różnego typu testów – wyjaśnia. Po pierwszej fazie badań, diagnoza dopełniana jest analizą ruchów stawowych – fizjoterapeuta określa czy występuje otwarcie kręgowe czy zamknięcie? Czy mamy do czynienia z rotacją wewnętrzną czy zewnętrzną? Ponadto opisuje wszelkie objawy, łącznie z określeniem ślizgów stawowych. Po zebraniu dostępnych danych B. Aleksander definitywnie określa, co dolega pacjentowi.
Realizowana przez B. Aleksandra terapia nakierowana jest na usuwanie schorzeń układu kostnego i stawów – kręgosłupa, żeber, kończyn górnych i dolnych, nawet stawu skroniowo-żuchwowego, szczególnie przy bruksizmie (nadmierne zaciskanie i ścieranie zębów). Specjalista zwraca uwagę, że ma wielu pacjentów skierowanych od stomatologów – to problem 21. wieku.
Gdy pacjent jest już kompletnie zdiagnozowany fizjoterapeuta określa czy wymagana jest praca nad trakcją stawową czyli należy odciągać kręgi przez trakcję różnych odcinków kręgosłupa czy stawów. Czy też może prowadzić terapię z pomocą mobilizacji kręgów czy stawów. – Dla różnych schorzeń praca nad trakcją bądź mobilizacja prowadzą do ulgi mięśniowej – w obu przypadkach chodzi o uzyskanie przepływowości nerwu, a w rezultacie niwelację bólu – tłumaczy szczegóły pan Bartłomiej.
Warto wiedzieć, że metodę stosowaną przez B. Aleksandra charakteryzuje leczenie poprzedzone diagnozą – jej precyzja, celność jest kluczowa dla prawidłowej rehabilitacji. Już po zdiagnozowaniu pacjent ma indywidualnie dobierane ćwiczenia z wsparciem terapii, nawet fizykoterapii. Specjalista zaznacza, że najważniejsza w leczeniu jest stabilizacja mięśniowa – właśnie dlatego każde ćwiczenie jest dobierane specjalnie do napięcia konkretnej grupy mięśniowej. – Stąd bierze się akcent na zindywidualizowaną diagnozę realizowaną w formie szczegółowych testów oraz precyzyjny dobór programu rehabilitacyjnego – wyjaśnia nasz rozmówca.
więcej szczegółów, także informacje o terminach przyjęć oraz zapisy w rejestracji Medi Raju
Komentarze: