Magiczne plastry dr. Kenzo Kase
ZDROWIE
artykuł sponsorowany
2017-04-02 00:27
8111
Od zwalczania ostrego bólu pleców, poprzez reumatyzm do... likwidowania rozstępów.
Prosta i skuteczna metoda terapeutyczna rodem z Japonii od lat święci triumf na całym świecie. Naukowiec dr Kenzo Kase opracował w latach 70 metodę rehabilitacji zwaną kinesiotaping.
Mocno rozciągliwe, kolorowe, bawełniane plastry z klejem akrylowym przykleja się do ciała w miejscach wymagających leczenia. Wśród wskazań znajdują się obrzęki, opuchlizna, skurcze, bóle kręgosłupa, skręcenia, bóle reumatyczne. Plastrowanie (popularna nazwa tej metody) stosuje się nawet w rehabilitacji po operacjach, wykorzystując działanie przeciwbólowe.
Wielu sportowców używa plastrów profilaktycznie. Stabilizują one stawy, poprawiają krążenie, zapobiegają skurczom i kontuzjom. Zawsze oklejoną plastrami, zobaczymy m.in. tenisistkę Serenę Wiliams. To właśnie sportowcy spopularyzowali tę metodę na całym świecie. Stało się tak głównie po Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, podczas których wielu zawodników wystąpiło z przyklejonymi do ciała kolorowymi plastrami.
Dlaczego plastry są kolorowe? Dr Kenzo Kase inspirował się wynikami badań nad koloroterapią. Kolor różowy ogrzewa ciało, niebieski łagodzi ból, a czarny ogólnie potęguje siłę i moc działania. Kolory to tylko dodatkowy aspekt plastrowania. Istota działania tkwi głównie na powiększaniu przestrzeni między mięśniami i skórą, co umożliwia lepszy przepływ limfy.
Obecnie sportowcy to tylko część użytkowników plastrów. Wiele ośrodków i działów rehabilitacji stosuje plastrowanie u większości swoich pacjentów. Jest to bowiem metoda skuteczna, prosta, tania, bezbolesna i praktycznie bez przeciwwskazań.
Można się o tym przekonać w Gorzowskim Centrum Medycznym Medi Raj