Głazunow wicemistrzem świata. Naja bez medalu

SPORT

fg
2015-08-22 11:55
52540

Kajakarz AZS AWF Gorzów Wiktor Głauznow w dwójce z Vicnentem Słomińskim ze Stomilu Poznań został wicemistrzem świata w C-2 na 500 metrów. Bez medalu w swojej koronnej konkurencji Karolina Naja wraz z Beatą Mikołajczyk.

W finałowym wyścigu w Mediolanie Wiktor Głazunow wraz z Vincentem Słomińskim ulegli tylko Rosjanom. Dla 22-letniego zawodnika AZS AWF to jak na razie największy sukces w karierze. Miejsce w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich wywalczyły brązowe medalistki z Londynu. Karolina Naja z gorzowskiego AZS AWF i Beata Mikołajczyk nie zdobyły jednak medalu w swojej koronnej konkurencji. Polki słabo popłynęły pierwsze 250 metrów i były w stanie odrobić straty jedynie do 4. miejsca. Z trzecimi Niemkami przegrały o ponad sekundę.

Mistrzostwa Świata w Mediolanie potrwają do niedzieli. Przed Nają jeszcze finał w czwórce na 500 metrów. W zawodach startuje również Paweł Kaczmarek z AZS AWF.