Gorzów większy? To możliwe, ale piekielnie trudne [SONDA]
Z MIASTA
ao
2025-02-06 13:29
228814

W sondzie tym razem kwestia spędzająca sen z powiek przede wszystkim osobom odpowiedzialnym za rozwój Gorzowa – władzom miasta, urbanistom, także politykom. Chodzi o rozszerzenie granic miasta. Ciekawi jesteśmy, co o tym myślą Czytelnicy gorzow24.pl.
Przypomnijmy, jednym z 28 punktów porozumienia koalicyjnego między klubami radnych Gorzów Plus (prezydenckiego) i Koalicji Obywatelskiej jest rozpoczęcie konsultacji na temat powiększenia granic administracyjnych miasta.
Cel tego ruchu oczywisty – zahamowanie odpływu mieszkańców Gorzowa do gmin ościennych. Zatem idea jest taka, aby gorzowianin szukający lepszego miejsca do życia wybierał część Kłodawy, Deszczna, Santoka itd., ale tę, która już będzie włączona do granic miasta. Co więcej, obecni mieszkańcy tych części gmin ościennych mieliby zostać gorzowianami.
Gdy spojrzymy na mapę Gorzowa i gmin ościennych, wspomniane przyłączenie wydaje się zabiegiem karkołomnym. Bo trudno wskazać sensowny kierunek ekspansji miasta, biorąc pod uwagę na przykład poziom zurbanizowania – aktualnie tereny bezpośrednio przyległe do granic miasta (zresztą także w części w samym Gorzowie) to pola, lasy, tereny zalewowe lub już zabudowane przez domy jednorodzinne.
Dlatego mamy takie oto pytanie:
Sonda będzie aktywna przez najbliższy tydzień do 13 lutego.
Komentarze: