Abonament na telefon – większa wygoda czy więcej na głowie?
Z MIASTA
Artykuł sponsorowany
2016-09-01 12:31
4963
Telefon komórkowy to jedno z podstawowych narzędzi współczesnego człowieka. Prawdopodobieństwo, że znajdziemy kogoś, kto go nie posiada jest doprawdy niewielkie.
Osoby korzystające z tego urządzenia dzielą się na posiadających abonament, kartę lub mix obydwu. Każda z tych możliwości jest na swój sposób wyjątkowa, lecz najbardziej funkcjonalna jest pierwsza z nich. Abonament dopasowany do Ciebie to przydatne rozwiązanie, bo każdy z nas ma indywidualne potrzeby. Odpowiednio dobrana taryfa umożliwi nam wykonywanie połączeń o każdej porze dnia i nocy, a jedynym czynnikiem ograniczającym będzie tutaj stan baterii i zasięg. Decydując się na to rozwiązanie, decydujemy się niezależność od kiosków i sklepów, w których zwolennicy kart prepaid muszą stale się meldować po świeże doładowanie. Jakie są inne korzyści z użytkowania komórki na abonament?
Dlaczego warto mieć telefon na abonament?
Zalet tego rozwiązania jest co niemiara. Pierwszą i najważniejszą z nich jest nielimitowany czas rozmów, nawet jeżeli ogranicza nas wielkość abonamentu. Z chwilą, gdy go przekraczamy, zwiększają się po prostu nasze rachunki. Nie ma raczej możliwości, aby operator uniemożliwił nam wykonywanie dalszych połączeń, chyba że uprzednio wyrazimy na to zgodę. Gdy decydujemy się na umowę długoterminową, zwykle możemy liczyć na dodatek, którym będzie aparat telefoniczny. To, jakiej będzie marki itp. jest zależne od okresu na jaki podpiszemy umowę oraz wysokości comiesięcznych opłat. Rachunek jest prosty - im dłuższy czas trwania umowy i większe koszty, tym lepszy model. Nie musimy jednak zawsze decydować się na telefon, który jest częścią oferty. Alternatywnym rozwiązaniem będzie kupno komórki na raty. Opowiadając się za abonamentem jesteśmy zobowiązani do regularnych, comiesięcznych opłat. Klient z jednej strony może w tym przypadku odczuwać presję czy uda mu dotrzymywać terminu płatności, lecz ma to swoje dobre strony. Wspomaga to jego gospodarność, gdyż musi tak operować domowym budżetem, aby wystarczało nie tylko na podstawowe opłaty, ale i rachunek telefoniczny. Obecnie funkcjonuje przekonanie, że umowa zawierana z operatorem jest albo 24-miesięczna, albo 36-miesięczna. Nie jest to jednak prawdą – od pewnego czasu istnieją też umowy krótkoterminowe, choć jest ich nieco mniej. O wiele łatwiej jest ustalić wydatki roczne niż 2- letnie.
Telefon na abonament – największe mity
Wśród użytkowników telefonów panuje wiele mylnych przekonań o abonamencie. Często wydaje się im, że jest to drogie rozwiązanie, które daje mocno po kieszeni, ale czy jest tak rzeczywiście? Niezupełnie. To prawda, że bywają drogie oferty, ale są one takie wtedy, gdy oczekujemy od nich specjalnych udogodnień, takich jak nielimitowane usługi lub ekskluzywny smartfon. Istnieją także tańsze rozwiązania, z tym że rzadziej o nich słyszymy. Kolejnym mitem jest przekonanie, że z abonament skierowany jest głównie do ludzi biznesu. Oczywiście, oni potrzebują tego typu rozwiązania, lecz korzystają z niego również osoby często dzwoniące za granicę i nie będące przy tym przedsiębiorcami. Ostatnim mitem jest przeświadczenie, że przy przedłużaniu umowy stały klient zawsze otrzymuje „specjalną ofertę”. Nie jest to jednak regułą. W pewnych sytuacjach, o wiele więcej zyskamy, gdy zmienimy operatora, więc warto śledzić możliwości, jakie oferuje nam obecnie rynek telefonii komórkowej.
Szukasz odpowiedniego abonamentu dopasowanego do Ciebie?
Skorzystaj z porównywarki finansowej PADO24! Znajdziesz tutaj najlepsze i aktualizowane na bieżąco oferty. Nasi eksperci z myślą o Tobie przygotowali odpowiednie artykuły i porady, dzięki którym szybko i skutecznie wybierzesz najwłaściwsze rozwiązanie.