przejdź do treści strony kontakt
strona główna 501 936 975 menu wyszukiwarka

14 milionów w pakiecie. Wiceprzewodniczący rady nie chciał "igrzysk"

Z MIASTA


2015-05-07 19:43
59980

fot. Filip Górecki

Będzie dla PWSZ, nauczycieli, domy pomocy społecznej, remont parkingu przy Starostwie Powiatowym i na Dni Gorzowa, choć nie chciał tego radny Sebastian Pieńkowski. Rada Miasta przyjęła zmianę w budżecie na 14 milionów złotych.

Dokładnie 14.009.848 złotych przesunęli dziś radni w ramach jednej z uchwał na dzisiejszej sesji. To środki z nadwyżki pieniężnej na rachunku budżetu miasta i nadprogramowych wpływów z podatku od nieruchomości. – Te wolne środki wynikają z rozliczeń kredytów z lat ubiegłych oraz z wykonania budżetu na 2014 rok. Taka nadwyżka pojawia się jednorazowo co roku. Jej wysokość zależy od wysokości kredytów oraz realizacji budżetu. Ta kwota jest znana zazwyczaj właśnie na początku maja – wyjaśniła skarbnik miasta, Agnieszka Kaczmarek.

Prawie połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na wynagrodzenia oraz remonty w oświacie. Pozostałe cele to m.in. rozwój naukowy kadry PWSZ (w ubiegłym roku uczelnia nie wykorzystała całej kwoty 700 tysięcy przeznaczonej dla niej), remont parkingu przy ulicy Pankiewicza (obok starostwa powiatowego) oraz organizacja i promocja Dni Gorzowa. Te ostatnie wydatki były powodem wstrzymania się od głosu przez Sebastiana Pieńkowskiego. Radny Prawa i Sprawiedliwości był niezadowolony z faktu, że różnego rodzaju wydatki zostały zblokowane w ramach jednej uchwały. – Nie chciałem głosować za igrzyskami, dlatego się wstrzymałem. Dobrze jednak, że następnym razem tego typu uchwały będą odpowiednio rozdzielone – powiedział Pieńkowski.

Komentarze:

W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych i na potrzeby wtyczek portali społecznościowych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki.
Zrozumiałem, nie pokazuj ponownie tego okna.
x