Wymyślili miejsca na biznes niemal bez ryzyka. Będą w Gorzowie
Z MIASTA
ao
2015-04-10 13:25
69280
Idea inkubatorów AIP powstała w głowach kolegów – Jacka Aleksandrowicza, Mariusza Turskiego i Dariusza Żuka. Wymyślili, że stworzą w Polsce miejsca, gdzie można zacząć biznes szybko, bez formalności i niemal bez ryzyka. Mają ich już 50.
Funkcjonują w 24 polskich miastach. W ramach Programu Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości każdy Startup otrzymuje dostęp do biur inkubatorów za pomocą karty magnetycznej AIP, możliwość korzystania z multimedialnych sal konferencyjnych i sal spotkań. Sieć zapewnia nieograniczony dostęp do strefy coworkingu, połączenie wi-fi oraz możliwość korzystania z komputerów, drukarek oraz profesjonalnego oprogramowania AIP.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są praktyczną szkołą prowadzenia biznesu dla startupów. AIP umożliwiają przetestowanie pomysłów na rynku na preferencyjnych warunkach i bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej lub spółki. Od 2004 roku AIP pomogło rozwinąć się ponad 7000 startupom, a obecnie liczy już ponad 1500. Wśród nich znalazły się m.in.: Qpony.pl, PhotoBlog.pl, Goldenline.pl.
Uwaga! 17 kwietnia, za tydzień w piątek na Wydziale Ekonomicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie ul. Fryderyka Chopina 52 odbędzie się wykład „Mam pomysł na biznes – jak zacząć?” organizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.
Gościem wykładu i zarazem jego prowadzącym będzie Łukasz Puchalski – manager AIP w Poznaniu. Spotkanie, organizowane w godzinach: 13.30 i 15.30, zostanie poświęcone tematyce startupów i prowadzenia własnego biznesu. Szczegółowo przedstawiona zostanie działalność Inkubatorów, czym się zajmują, do kogo są adresowane i jakie korzyści płyną dla przedsiębiorców ze współpracy.
Jeżeli masz pomysł na własny biznes, ale nie wiesz jak zacząć, boisz się kosztów, formalności i ryzyka – przyjdź na prelekcję, a wyjdziesz z głową pełną cennych informacji i wiarą, że i ty w każdej chwili możesz zostać przedsiębiorcą. Warto pamiętać, że to właśnie uczelnie i ich studenci stanowią największy potencjał startupowy. Wstęp na prelekcję jest bezpłatny, zapisów na wydarzenie można dokonywać na stronie www.jakzalozycfirme.evenea.pl.
AIP w liczbach:
60 000 000 - przychodu rocznie generuje startup w inkubatorach AIP
15 - minut wystarczy by założyć startup w inkubatorze AIP
107 - osób pracuje w inkubatorach AIP
108 - mentorów wspiera na stałe startupy w inkubatorach AIP
10 - lat inkubatory AIP wspierają w Polsce startup
Komentarze: