O logistyce w ZSM
Z MIASTA
inf. ZSM, oprac. fg
2015-03-30 12:17
64160
W Zespole Szkół Mechanicznych odbyła się konferencja "logistyka w służbie zdrowia" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta.
Konferencje tematyczne to już tradycja w ZSM. dotychczas odbyło się osiem konferencji branży metalowej i sześć konferencji branży logistycznej. Pierwszym prelegentem piątkowego spotkania był Tomasz Dojwa – farmaceuta, przedstawiciel firmy Strywald. W swoim wystąpieniu wyjaśnił słuchaczom w jaki sposób pracuje apteka, jak realizowane są zamówienia, zakupy, bieżąca kontrola ilości farmaceutyków znajdujących się w aptece. Zainteresowanie słuchaczy wzbudziło urządzenie do automatycznego podawania leków systemu Rowa. W gorzowskich aptekach pracuje kilka takich urządzeń, są bardzo drogie. - Dzięki nim znacznie krótszy jest czas obsługi klienta, a pracownicy apteki mają ułatwioną pracę. Dzisiejsza apteka nie mogłaby jednak pracować bez wsparcia informatycznego oraz bez dostępu do szybkiego internetu – powiedział Tomasz Dojwa.
Następnie o logistyce, jaka realizowana jest na co dzień w Samodzielnej Publicznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie opowiedział Robert Kozłowski - lubuski konsultant do spraw pielęgniarstwa ratunkowego, specjalista bezpieczeństwa narodowego, dyspozytor medyczny, pielęgniarz ratunkowy. Wraz z Dorotą Landowską - ratownikiem medycznym, członkiem Polskiej Rady Ratowników Medycznych przygotowali wystąpienie, w którym dokładnie wyjaśnili działanie Stacji Pogotowia Ratunkowego, strukturę ratownictwa medycznego oraz dane statystyczne dotyczące ilości zespołów wyjazdowych, jakimi dysponuje nasze województwo. Największe zainteresowanie wywołało wyposażenie ambulansów Stacji Pogotowia Ratunkowego.
O procedurach, jakie są realizowane przy wdrażaniu nowych urządzeń medycznych do placówek służby zdrowia, mówiła Agata Skiba – wykładowca, asystent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Jakuba z Paradyża. - Przy zakupie nowego sprzętu medycznego, który ma być wykorzystywany do leczenia, najważniejsze jest zawsze bezpieczeństwo pacjenta i pracownika obsługującego te urządzenia. Dlatego też dużą uwagę przywiązuje się do atestów, certyfikatów homologacyjnych jakie powinny posiadać te urządzenia, ale nie można pominąć odpowiedniego przygotowania ludzi obsługujących te urządzenia – powiedziała Agata Skiba.
Z uwagi na branżowość konferencji, nie mogło na niej zabraknąć przedstawiciela Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Wicekanclerz WSL, Wojciech Zalewski – w swoim wystąpieniu przedstawił ofertę edukacyjną Wyższej Szkoły Logistyki, która skierowana jest dla ludzi z pasją. - Studia dualne, to perełka na rynku edukacyjnym, mogą z niej skorzystać najzdolniejsi logistycy, którzy w przyszłości nie muszą martwić się o zatrudnienie. Cieszę się, że mogę być na kolejnej już konferencji zorganizowanej przez Zespół Szkół Mechanicznych, czuje się tutaj wspaniały klimat i dobrą atmosferę sprzyjającą kształceniu logistyków. Gratuluję dyrekcji i nauczycielom sukcesu, jakim jest zakwalifikowanie się do pierwszej dwudziestki ucznia Mateusza Basty w finale tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki – powiedział Wojciech Zalewski.
Na zakończenie przedstawiciele Medycznego Studium Zawodowego przedstawili ofertę edukacyjną swojej placówki, skierowaną dla uczniów, którzy chcą kontynuować naukę w szkole policealnej. – Po konferencji goście mieli okazję wymienić swoje poglądy i spostrzeżenia podczas spotkania przy kawie. Kuluarowe rozmowy sprzyjały zawieraniu nowych – branżowych znajomości, wymianie doświadczeń i adresów oraz zaplanowaniu dalszej współpracy – podsumował Piotr Kruk, p.o. dyrektora ZSM.
Komentarze: